Özgür Renkler Derneği hukuki destek programı kapsamında 18+ yaşında Bursa ve çevre illerde yaşayan LGBTİ+’lara hukuki danışmanlık desteği sunmaktadır. Hukuki Destek Programı’ndan yararlanabilmek için danisma@ozgurrenkler.com adresine mail atabilir ya da Hukuki Destek Başvuru formunu doldurabilirsiniz.

Destek sürecimiz başvurunun durumuna göre gelişinden itibaren bir haftada sağlanan dönüş üzerine online bir ön görüşmenin planlanmasıyla veya hukuki danışmanlığa yönelik gelen sorunun/soruların durumuna göre mail üzerinden yanıtlanarak devam edebilmektedir.

Özgür Renkler Derneği’nin Hukuki Destek Programında yer alan avukatlar LGBTİ+larla çalışma konusunda gönüllü, Özgür Renkler Derneği’nin LGBTİ+’larla çalışmaya yönelik Özgür Renkler Derneği Hukuki Destek Programı Ağı’na katılmak için çeşitli atölyelere katılmışlardır.

Özgür Renkler Derneği’nin hukuki destek programındaki ana amacı Bursa ve çevre illerde yaşayan LGBTİ+ların maruz kaldıkları insan hakları ihlalleri, nefret suçları, nefret söylemleri, ayrımcılık ve önyargıya dayalı çeşitli diğer konularda LGBTİ+fobiye maruz kalmadan hukuki destek alabilmelerini sağlamaktır. Özgür Renkler Derneği Hukuki Destek Programı kapsamında aynı zamanda cinsiyet uyum süreçlerine yönelik de danışmanlık desteği sağlanmaktadır.

    X