Özgür Renkler Derneği psikolojik destek programı kapsamında 18+ yaşında Bursa ve çevre illerde yaşayan LGBTİ+’lara psikolojik danışmanlık desteği sunmaktadır. Psikolojik Destek Programı’ndan yararlanabilmek için danisma@ozgurrenkler.com adresine mail atabilir ya da Psikolojik Destek Başvuru formunu doldurabilirsiniz.
Destek sürecimiz başvurunun gelişinden itibaren bir haftada sağlanan dönüş üzerine online bir ön görüşmenin programlanmasıyla başlamaktadır. Ön görüşmede başvuru sebebi üzerine konuşmak ve uygun desteğin, psikolog/psikolojik danışmanın danışanla buluşmasını sağlamak hedeflenir.
Ön görüşme sonrasındaki bir hafta içinde danışanın destek alacağı psikolog/psikolojik danışman ile irtibatının sağlanması hedeflenmektedir.
Özgür Renkler Derneği, danışanların sosyoekonomik düzeyini, çalışan/öğrenci olma durumlarını gözeterek destek veren ve destek alanın 12 seanslık bütçesini belirlemesi konusunda aracı görevindedir. 12 seans sonrasında danışan ve psikolog/psikolojik danışman bütçelerine kendileri karar verecektir. Bu süreçte dernek hiçbir kar amacı gözetmez ve bu hizmet gönüllü olarak verilir.
Psikolojik destek programı kapsamında destek veren psikologlar ve psikolojik danışmanlar LGBTİ+’larla çalışma konusunda gönüllü, Özgür Renkler Derneği’nin LGBTİ+’larla çalışmaya yönelik Özgür Renkler Derneği Psikolojik Destek Programı Ağı’na katılmak için çeşitli atölyelere katılmışlardır.
Özgür Renkler’in psikolojik destek programındaki ana amacı Bursa ve çevre illerde yaşayan LGBTİ+’ların nefret suçuna, nefret söylemine, ayrımcılığa, önyargıya ve LGBTİ+fobiye uğramadan psikolojik destek alabilmelerini sağlamaktır.
Hangi Konularda Destek Alabilirim?
Açılma ve açılmaya bağlı yaşanan zorluklar
Cinsiyet uyum süreci ve cinsiyet uyum sürecine bağlı zorluklar
Yaşamınızda sizi zorlayan psikolojik problemler (depresyon, anksiyete, panik atak vb.)
Travma deneyimi ve travma deneyimine bağlı diğer zorluklar
İlişkilerle ilişkili problemler
Yas ve kayıplara bağlı zorluklar

    X